Başlangıç > Yazılar > Kim olursan ol, HDP’ye Oy Ver

Kim olursan ol, HDP’ye Oy Ver

HDP’li olmayanların HDP’li olmayanlara “HDP’ye oy ver” çağrısı en takdir ettiğim seçim çalışmalarından.

Çünkü HDP’ye oy vermek HDP’li olmanın, parlamentonun, seçimlerin çok ötesinde bir eylem ve anlam.

“Neden HDP, HDP dışı, hatta karşıtı çevrelerce bu kadar ilgi odağı?” diye soranlar, cevabı; “AKP ve yandaşlar neden CHP’yi, MHP’yi ve diğer onca siyaseti bırakıp sadece HDP’ye her tür saldırı üzerinden seçim çalışması(!) yürütüyor?” sorusunda arasınlar.

Diğer partilere ve siyasetlere oranla açık ara Türkiye’nin en yoksullarının, ezilmişlerinin, itilmişlerinin oluşturduğu ve özne olduğu bir proje HDP. Tabanı ortada ve tabanı direği olan bir hareket. Dinen de, vicdanen de bu tür hareketlerin dini, kimliği, ideolojisi, projesi, yolu, yöntemi sana ters gelse bile muktedire, sisteme karşı yürüyüşlerinde omuz vermek gerekir.

Tüm farklılıklar ve tartışmalarla barış içinde yaşayabilen bir toplumcuk modeli HDP. Başka bir toplumun olabilirliğinin, hepimizin, biz’lerin ispatı gibi.

Beğenme, yanlış gör, saçma bul ama yine de el ver, omuz ver, oy ver. Yanlışsa da, saçmaysa da merkezcilerin değil bu defa da yoksulların, ezilenlerin yanlışı, yanılgısı, saçmalığı olsun. Bir kere de koca, dev, çılgın projelere değil hayatları her şeyleri çalınmışlara güven.

Beğenmediysen ya da güvenmiyorsan HDP’nin “büyük insanlık” çağrısını da koy kenara kardeşim, tartışırız, HDP’liler de tartışıyor, tartışıyoruz. Ama unutmaki AKP’nin de, CHP’nin de, MHP’nin de diğer siyasi, sivil tüm oluşumların, her bir yurttaşın HDP’nin sesine, sahici güçlü muhalefetine ihtiyacı var.

“Yeni Türkiye” dedikleri bu ülke 2015’te yüzde 10 barajıyla genel seçime giriyor. Ne kadar yeni değil mi? Bu darbeci kirli sistemin ve varlıklarını bu sisteme borçlu olanların milyonları inkar etmesine, oylarının, sıfır devlet destekli emeklerinin hırsızlanmasına ortak olma. “Baraja takılsınlar da tüm o milyonlarca haram oyları ve emeklerini afiyetle yiyelim, süper olur” diyenlere bir sözün olsun. Harama ortak olma!

Evet, HDP’li yetkililer, sorumlular “HDP savaşla tehdit etti” manşetleri attırılmasın diye HDP barajı aşamazsa devletin süreci sonlandıracağını, sürecin tehlikeye girebileceğini ve kirli-kanlı korkunç bir savaşın planlandığını ve gelişebileceğini söyleyemiyorlar. Ki “iktidar savaşa hazırlık yapıyor” dediklerinde bile “HDP silahla tehdit etti” manşetleri atılıyor. Cumhurbaşkanı ve iktidar da kasıtlı olarak söylemiyorlar, bilinçliler, planlılar ve tek başlarına iktidar olmak için harama, savaşa ve kana gözlerini dikmiş durumdalar. Bunu itiraf da ediyorlar.

Tüm savaş baronları, kontracıları, ergenekoncuları, jitemcileri, derinleri, darbecileri, paşalarıyla beraber HDP’nin baraj altında kalması için iştahlanıyorlar ve her yol-yöntemle HDP’ye saldırıyorlar. HDP’nin barajı geçmesi sadece iktidara değil şüphesiz tüm taraflara bir barış dayatması olacak. Yani HDP’ye oy vererek HDP’li olmayacak, “bölücü” olmayacak, “vatan haini” olmayacak, “ahlaksız” olmayacak, “dinsiz” olmayacak, “parlamenter sistemci” olmayacak,  “AKP’yle anlaşmış” olmayacak, tüm taraflara barışın dayatma gücü olacaksın. Kim olursan ol, HDP’ye vereceğin bir oyla bir hayat kurtarabileceğini düşün.

HDP’li olmadan HDP’ye oy verenlere helal olsun. Hakkını vermezse de o oy HDP’ye haram olsun.

HDP’li olanlar da var olsun 🙂

Kim olursan ol, helalinden HDP’ye bir oy ver.

Reklamlar
Kategoriler:Yazılar Etiketler:, , , , , , ,
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: