Başlangıç > Yazılar > Yine Şubat yine darbe yine ‘Selam’

Yine Şubat yine darbe yine ‘Selam’

28 Şubat da her darbe gibi TC’nin batıyla ekonomik-siyasi sözleşmesini yenilemesi için organize edilmişti, kurban örgüt özelde ‘direniş hattı’ (İran-Suriye-Filistin-Lübnan) genelde doğu siyasi çizgisine yakın Selam’dı.

Yine bir Şubat’ta, 2011’de özelde Suriye, genelde ‘direniş hattına’ karşı bir batı blok taarruzunun hemen ardından başlatılan soruşturmayla ilk başta eski Selam’cılarla (bunlara ‘sol islamcılar’ diyebiliriz, ‘batı islamcılığına, ABD-AB güdümlü ortadoğu programlara karşı islamcılar’ diyebiliriz, ‘Metin Yüksel çizgisindeki islamcılar’ diyebiliriz) sınırlandırılan ancak daha sonra Gladio’nun derin ve geniş müdahalesine karşı olabilecek tüm kesimlerin (AKP, sağ ve sol dahil olmak üzere, not düşelim; AKP kasten bu operasyonun merkezinde kendisini gösteriyor, oysa tamam hükümet de devrilecek ama operasyon yürütülen asıl kesim 12 Eylül ve 28 Şubat’ta ezilen kesim) içine sokulduğu bir ‘Selam operasyonu’ ile daha karşı karşıyayız. Bu operasyonun (ve kardeş operasyonları da var) gün yüzüne çıkan kısmı buz dağının görünen kısmı ve sonuna kadar gerçek.

‘Selam örgütü’nü hem içinden hem de devlet ve dış güçler için ne olduğunu çocukluğumdan beri iyi bilirim, bu ‘örgüt’ içinde büyüdüm, ilk anımsamam annem ve kardeşlerimle yaşadığımız evin maskeli silahlı özel timler tarafından gece yarısı basılıp annemi cezaevine koymaları ve sonrasında da annemle benim 13 yaşında DGM’de yargılanmam ile başlar ve devam edip gider. Ev aramalarında buldukları Humeyni ve Che resimlerini ‘ele geçirilen örgüt malzemeleri’ olarak basına sergilemişlerdi. Bunlar 28 Şubat’ın görünen, sergilenen yüzüydü, Selam operasyonlarının ne için, kimler tarafından, nelere müdahale etmek için, kimlere mesaj vermek için yapıldığını görmek, bilmek isteyen için zor değil.

AKP kendini yıllarca kullandırmış, tasfiye edemeyeceği bu derin yapılarla ittifaka ve büyük suç ortaklıklarına girmiştir ancak kullanım süresi dolmuştur. Nurgenekon ve arkasındaki lobiler bir elden ibarettir, büyütmemek gerekir, elin sahibi NATO’dur. İşgal değil, darbe değil çok daha yeni bir müdahale stratejisiyle (stajlar dışında) ilk defa denedikleri bir yöntem uygulanmak isteniyor.

Atlantikçi coni-mücahitler ve RTE çok küfrettikleri Suriye Baası’ı konumuna düşecek, hizbuşşeytan diyerek tehdit ettikleri müslümanlarla aynı kafese aynı soruşturmaya tabi tutulduklarında (bugünler) iş işten geçmiş olacak, son pişmanlıkları fayda vermeyecektir. İşte kullanılıp atılmak böyledir AKP ve mücahitleri. Bugünleri iyi bellemek gerekir, az bir ihtimal de olsa AKP bu şeytan güçleriyle yeniden uzlaşmayı başarır yada başaramaz ama Türkiye bu batıyla sözleşme yenileme operasyonlarına 10-15 senede bir maruz kalacaktır, temeli böyle atılmıştır, devlet dışı Müslüman’a, Kürt’e, komünist’e, Alevi’ye, gayri müslime karşı tecelli edip durur.

Irak’a müdahele, Suriye’ye müdahale çok basit bir örneklerdir ancak yerindedir, çok dersler çıkarılabilir. AKP’ye karşı olmak adına küresel şeytani anti demokratik oyunun parçası olmak da, kendi işbirlikçileri tarafından devrilmeye çalışılan AKP’ye kalkan olmak da suçtur, hatadır. İleriyi öngöremeyen, yönlendirmeye müsait, derinlikten yoksun tavırlar ya da kasten kendini çıkar amaçlı kullandıranlar zamanın sillesini böyle yemeye mahkumdurlar. Yanlış söylem ve eylemlerle tavır almak felaketi büyütür, doğru söylem ve eylemlerle konumlanmak ve -dışarıdan yada yukarıdan değil aşağıdan- mücadeleyi yükseltmek hem büyük hırsız AKP despotizmini hem de batı hegemonyasını yenilgiye uğratacaktır.

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: