Başlangıç > Yazılar > Metin Yüksel’in öldürülme sebebi ve İslamcılar

Metin Yüksel’in öldürülme sebebi ve İslamcılar

Metin Yüksel’in şuan vekilliğe terfi ettirilen ülkücü katilleri tarafından neden öldürüldüğü 23 Şubat 1979’dan beri herkesin bildiği ama sustuğu, üstünü örttüğü bir soru.

Kürtler üzerindeki Türk sömürüsü aynı şekilde Türk islamcıların Kürt islamcılar üzerindeki sömürüsünden de anlaşılabilir.

Her 23 Şubat’ta Fatih Camisi’nde Metin’i anmak için toplanan İslamcılar hep konuştular ama ağızlarından Kürt, Kürdistan, milliyetçilik, ülkücüler, Kürtçe kelimelerinin çıktığını hiç duymadım. Sadece şehit ve şehadet edebiyatı yapılır, ümmetçilik vurgulanır üstüne basa basa, İslam dünyasının şehitleri anılır. İsrail’e kahrolsun denilir. Bu kadar.

Oysa İslamcı bir genç olan Metin’in öldürülmesinin sebebi İslamcı olması değil, Metin Kürt olduğu için, Kürt olduğunu saklamadığı için, Fatih’in duvarlarına Kürtçe sloganlar yazdığı için ülkücüler tarafından öldürüldü. Nitekim dönem İslamcılarının çok büyük bir çoğunluğu sol ve komünist bloğa karşı sağ blokta yer almaktadır. Milliyetçiler de Metin’in “Kürtçü ve ‘yeşil kominist” olduğu için cezalandırdığını itiraf ederler. Metin İslamcıların tüm körlüklerine rağmen Kürt kimliğine kör kalmamış, üstünü örtmemiş, her Türkçe, Arapça, Farsça duvar yazısının yanına Kürtçe’yi de eklemeyi unutmamış, ‘en büyük ibadetin hakkı müdafa etmek’ olduğunu söyleyecek kadar, Fatih’in yoksul kesimleriyle yardımlaşacak, dayanışacak, ‘sınırsız, sınıfsız İslam toplumuna’ diyebilecek kadar Kuran’ın esasını çok genç yaşına rağmen yakalayabilmiş bir gençti. Sırrı Süreyya ‘İslamcılar Kürt sorununda Müslüman değil’ diyor ya, Metin Kürt sorununda da Müslüman olan bir gençti. Şehit düştüğü yeri her boyadığımızda caminin avlusundan evine, işine giden kadın erkek yaşlı anneler, babalar hep onunla ilgili güzel anılarını, hatıralarını, duyduklarını, gördüklerini anlattılar sevgiyle.

Metin’i milliyetçilere öldürten sebepler bunlardır, bunların üstünü senelerdir örten de sömürücülerdir. Cami avlusunda Metin’in tekbir sesleriyle katledildiğini unutmayın. Milli Türk Talebe Birliği, Ak Parti gençliği ve kayda değmez diğer İslamcı-Türkler Metin’i sahiplenmişler anıyorlarmış. Tayyip’in dava arkadaşıymış Metin!

Kürdistanlıların Metin’e sahip çıkması gerek.

Ve tüm İslamcılar; peygamberlerden elbette çekemezsiniz ama bari Metin’lerden, Şeriati’lerden, Malcolm’lardan ellerinizi çekin. Gerisi kandan beslenmek için size yeter de artar bile. Suriye’de çok kan var mesela istediğiniz kadar, oradakilerle ilgilenin.

Metin’in kardeşleri, Metin’in katilleriyle hesaplaşanlardır!

23 Şubat, Hepimiz Metin’iz…

Reklamlar
  1. idris pamuk
    Şubat 23, 2013, 11:42 am

    metin yüksel’in kürtler tarafından sahiplenmiyor olması,islami kimliğidir aynı zamanda..deniz gezmiş mahir çayan ve bilimum türk solcularını anmayı ihmal etmeyen kürtler,maalesef kendi evlatlarına sırf islami kimliği taşıdığı için sahip çıkmıyor.kürt halkını suçlamıyorum elbet,unutmamalı ki,seküler bir anlayış tarafından idare ediliyorlar..

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: