Başlangıç > Yazılar > Müslümanlar günah çıkarırken bile günah işliyor

Müslümanlar günah çıkarırken bile günah işliyor

Roboski; yandaşların, müslümanların günah temizleme sahnesi oldu en başından beri. Ancak buna rağmen müslümanlar günah çıkarmaya çalışırken bile günah işliyorlar. Birileri ‘islami sorumlulukları gereği Roboski’de vefat etmiş kardeşleri için Kuran okuyup dua edeceklermiş camilerinde’, (bu nasıl bir islamsa olmaz olsun böyle islam) birileri firavunu değil Ömer’i musallat edeceklermiş Kürdistan’a (Kürdistan Ömer’in adaletini de gördü ve başı o günden beri eğik. Bu söylemin Mustafa Kemal’in değil Tayyip’in adaleti’ söyleminden ne teoride ne pratikte hiçbir farkı yok) ve namazlar üstüne namazlar kılacaklarmış. (Ardarda cenaze namazı ancak bu kadar korkaklıktan kılınabilir) Maalesef müslümanlar Roboski’de bile hala böyle namus kurtarma peşindeler. Kılınmış cenaze namazlarına her sene yenisini ekleyip, hatimler indirip, mevlidi şeriflerle hesap sorup, dua ederek… Bunları da tahrif olunmuş islam değil gerçek islam iddiasıyla yapacaklar. Çünkü umutları (varsa) ezilenlerde değil, orta sınıf burjuvasında. Çünkü ölçüleri gerçek değil ölçüleri popülerizm. Kuran bunlardan beridir ve yüklediği sorumluluk bellidir.

İnsan hakları, adalet, emek, eşitlik söylemiyle yola çıkan Müslümanlar bir karar vermek zorundadır. Ya muhafazakar orta sınıf burjuvasında farklı olma piyasasının kaymağını yemeğe devam edecekler ve haz merkezli gemilerini yürütecekler. Bunu yaparak da sınıf mücadelesinin en önemli direğini yıkacaklar – ki yıkıyorlar- ve sömürü düzeninin aracı olacaklar. Ya da kınayıcıların kınamasından korkmadan, bedel ödemekten çekinmeden, yüzlerini ezilenlere dönüp Kuran’a, gerçeğe, sınıf mücadelesine sadık kalacaklar.

Ezilenler, emekçiler, mahrumlar, mazlumlar hele hele Kürtler bu müslümanlıktan da bi şey beklemesin.

Reklamlar
Kategoriler:Yazılar Etiketler:, , , , ,
  1. dara
    Şubat 27, 2013, 7:16 pm

    yüreğinize sağlık sayın ebrari.. böyle cesur kalemlere o kadar muhtacız ki.. dilimize ses oluyorsunuz…. teşekkürler / gelek sıpas..

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: